Pytanie:
Przedni hamulec typu V nie działa
Leah F
2020-05-05 00:01:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mój hamulec typu V nie działa i nie jestem pewien, jak mogę to naprawić. Dodałem jego zdjęcie. Jakieś rady lub wskazówki ?!

Myślę, że kołnierz mógł spaść z makaronu i utknąć w bagażniku - jakieś wskazówki, jak go wyjąć?

Dziękuję.

V Brake not working

enter image description here

enter image description here

+1 za wyraźne zdjęcie obszaru problemowego - znacznie ułatwia diagnozę i wyjaśnienie naprawionego problemu.
Powinieneś być w stanie po prostu zdjąć gumowy but z makaronu
Próbowałem, ale wydaje mi się, że kołnierz zsunął się z makaronu i utknął w końcówce bagażnika (dodałem kolejne zdjęcie)
Dwa odpowiedzi:
Argenti Apparatus
2020-05-05 00:24:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

„Makaron” (zakrzywiona srebrna rurka, przez którą przechodzi linka hamulcowa) prześlizgnął się przez uchwyt na prawym (na Twoim zdjęciu) zacisku hamulca. Makaron ma wysunąć się z uchwytu i rozłożyć zaciski, aby umożliwić wyjęcie koła.

Właściwa konfiguracja wygląda następująco:

enter image description here

Ściśnij zaciski i wyjmij makaron z uchwytu. Zdejmij osłonę przeciwpyłową z końca makaronu, powinieneś zobaczyć mały kołnierz na końcu - który pasuje do końca uchwytu. Zanim spróbujesz umieścić makaron w uchwycie, wsuń obudowę linki na drugi koniec gwoździa, a także upewnij się, że obudowa jest włożona do korpusu dźwigni hamulca na kierownicy. Ściśnij zaciski razem, aby dopasować koniec makaronu do obudowy. Kiedy makaron jest z powrotem w uchwycie, możesz włożyć but z powrotem.

Jeśli to nie jest jasne, oto film o montażu hamulców v-brake w punkcie, w którym pokazuje, jak makaron pasuje do uchwytu.

Aktualizacje oparte na dalszych informacjach:

Kołnierz odpadł z końca makaronu. Zwykle kołnierz jest na stałe przymocowany do makaronu i nie powinien spaść. Prawdopodobnie możesz włożyć kołnierz do buta za pomocą makaronu, a następnie wsunąć go z powrotem na koniec makaronu i ponownie zamontować hamulec, jak w filmie z narzędziem Park. To sprawi, że hamulec będzie działał. Prawdziwym rozwiązaniem jest oczywiście zdobycie nowego makaronu. Lokalny sklep rowerowy będzie miał taki, można je również znaleźć na Amazon lub w dowolnym sklepie rowerowym online.

Dziękuję bardzo, spróbuję!
Cześć, właśnie dodałem kolejne zdjęcie, ponieważ myślę, że kołnierz mógł utknąć w bagażniku - jakieś wskazówki, jak to wyjąć ?? Dziękuję Ci!
@LeahF brutalna siła. Potrzebujesz nowego makaronu, więc wszystko w starym jest złomem i można je usunąć. Proponuję zdjąć zaślepkę z drutu i wykręcić niepotrzebne kawałki.
Dziękuję wam obu! Czy nowy makaron jest łatwy do założenia / jakieś wskazówki lub filmy na ten temat?
@LeahF Obejrzyj wideo z narzędzia Park Tool w odpowiedzi, które pokazuje, jak zainstalować makaron, uruchomić i podłączyć kabel Trudność może polegać na tym, że kabel został nieco rozwinięty i nie można go ponownie przewlecić przez nowy makaron, w takim przypadku nowy kabel powinien być zainstalowany.
@ArgentiApparatus: Sądząc po drugim zdjęciu, kabel jest zdecydowanie rozwinięty i należy go wymienić. Kable są tanie i i tak nie służą wiecznie, a ponieważ OP i tak musi kupić nowy makaron, kabel też powinien zostać wymieniony.
Chris H
2020-05-05 19:29:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kolejna rzecz, na którą należy uważać, stosując się do (poprawnej) rady Argentiego:

Bardzo dokładnie sprawdź koniec pojemnika na makaron. Widziałem stare, tanie hamulce V, w których były zbyt miękkie i otwierały się, pozwalając makaronowi prześlizgnąć się w podobny sposób jak na zdjęciach w pytaniu, kiedy mocno zaciska się hamulce. Oto szkic końca pojemnika na makaron - dobry po lewej stronie, zgięty po prawej. Wyobraź sobie, że patrzysz przez bagażnik:

End view of noodle holders, both good and bent

Albo okucie może prześlizgnąć się przez otwór, albo, co bardziej prawdopodobne, makaron może przejechać gniazdo, które powinno tylko oczyszczać kabel; tak czy inaczej hamulec zawodzi.

Ściśnięcie go z powrotem jest łatwe za pomocą szczypiec, ale naprawa polega na tym, że metal będzie się coraz łatwiej zginać, gdy będzie zginany. Właściwa poprawka, jeśli tak się stało, to id do wymiany hamulca VTo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...