Pytanie:
Dlaczego rowery są wyceniane tak, jak są?
Kevin Rowe
2017-12-16 06:46:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To pytanie może nie spełniać kryteriów tutaj. Możesz je zamknąć lub edytować.

Wydałem sześćset dolarów kanadyjskich funduszy na hybrydę Norco Yorkville. Uzasadnieniem jest to, że za tę cenę dostałbym lepszy niż rower dla początkujących. To prezent emerytalny dla mnie. Zasługuję na coś lepszego niż zwykły rower po ponad czterdziestu latach pracy.

Teraz stało się oczywiste, że chociaż jest to dobry rower, jest raczej zwyczajny. Rozglądam się i widzę, że jeźdźcy wydają jeden, dwa i prawie trzy tysiące na to, czego chcą. Czy to tylko przypadek wyrzutów sumienia kupujących? Podoba mi się Yorkville. Jest ładnie wyglądający, ale chciałem czegoś wyjątkowego - roweru, który sprawuje się lepiej niż przeciętny, dlaczego wyceniane są takie, jakie są?

Spróbuj dołączyć do [czatu], może to zadziałać lepiej w przypadku tego rodzaju pytań.
Jeśli lubisz rower, to powinno być najważniejsze.
Ceny rowerów są trochę szalone. Rowery w domach towarowych, które sprzedają się za około 80 dolarów, są w rzeczywistości całkiem przyzwoitymi rowerami, przynajmniej w porównaniu ze standardami sprzed 50 lat. Ale będzie trochę za cięższy i nie tak trwały jak droższy rower, a ponadto prawdopodobnie dostaniesz stalowe felgi (nie nadają się do hamulców szczękowych itp.), A rzeczy takie jak manetki będą mniej „przyjazne dla użytkownika”. Stamtąd do 1000 $ otrzymasz lepsze komponenty, mniejszą wagę i więcej funkcji. Powyżej 1000 $ płacisz za egzotyczne materiały i prawo do chwalenia się - rowery są lepsze, ale nie TAKIE dużo lepsze.
(Ale najlepszą ofertą na rowerze jest używany rower).
Zarobili szefów w średnim wieku, którzy wierzyli w reklamę, że im droższy jest twój rower (i akcesoria, mam nadzieję, że masz pasujący kask i lycrę w kolorach drużyny, a inteligentny zegarek połączony z komputerem rowerowym i miernikiem mocy), dzięki czemu możesz pochwalić się swoimi wysiłkami w siodle), tym lepszym jesteś jeźdźcem i tym lepiej wyglądające niemowlęta spotkasz w lesie / na poboczu drogi. :)
Mówisz, że chcesz czegoś, co działa lepiej niż przeciętnie, ale przy czym? Musi być lepszy w czymś, a jeśli jest, prawdopodobnie będzie mniej wszechstronny.
Jak w przypadku wszystkich pytań „dlaczego” dotyczących cen: „Ponieważ rynek to przyjmuje”. Gdyby nie było rynku na rowery w tych przedziałach cenowych, nie oferowaliby ich w tych cenach.
Pamiętaj, że około 80% osób kupujących rowery nie ma wiedzy na temat technologii rowerowej. Po prostu kupują coś, na co ich stać i co wygląda imponująco (chociaż różne rzeczy robią wrażenie na różnych ludziach). * Czasami * sprzedawca w sklepie rowerowym pokieruje ich we właściwym kierunku, ale zachętą finansową jest popchnięcie ich do droższego modelu.
Trzy odpowiedzi:
JohnP
2017-12-16 11:26:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mówiąc najprościej, płacisz za badania i rozwój potrzebne do wyprodukowania najlepszych zestawów ramek i grup. Potrzeba dużo czasu, prób, szkiców, tworzenia, testowania i powtarzania wszystkich powyższych kroków, aby stworzyć produkt rynkowy, który również działa. (W pewnym stopniu płacisz również za darmowy produkt, który trafia do sponsorowanych zespołów, ale jest to znacznie mniejszy kawałek tortu).

Dobra wiadomość, zwłaszcza jeśli pracujesz z ograniczonym budżetem polega na tym, że niekoniecznie potrzebujesz najlepszych modeli z bieżącego roku, chyba że masz zamiar jeździć na nim przez dłuższy czas lub naprawdę potrzebujesz małej przewagi, którą najnowsze i najlepsze będą

Powodem tego jest to, że technologia z roku na rok spada i / lub możesz kupić topową linię kilka lat później za znacznie niższą cenę. Nie znam dokładnego tempa, w jakim technologia spada, ale obecna grupa SRAM Force (ich grupa średniej klasy) jest prawdopodobnie równie dobra lub lepsza niż grupa Red sprzed kilku lat, ponieważ jako grupa Red ewoluuje, by być lepszym, nie pozbywają się starszej technologii, po prostu obniża poziom i staje się Mocą, a stara Moc spada do Apexu itp. (To jest bardzo uproszczone, ale w zasadzie prawdziwe). Lub, ponieważ nie potrzebujesz tej lekkiej krawędzi, możesz kupić używaną grupę kilka lat później za znacznie mniej niż nową.

To samo dotyczy ram rowerowych. Podczas gdy najnowsze zestawy ram mają wszystkie ulepszenia aerodynamiczne i konstrukcyjno-projektowe, które wytwarzają godziny w tunelu aerodynamicznym, możesz łatwo uzyskać ramę z najwyższej półki sprzed kilku lat i czerpać większość potrzebnych korzyści. Przez długi czas złotym standardem w ramach triathlonowych był Cervelo P3, który osiągał lepsze wyniki niż prawie każda klatka dookoła, nawet 4-5 lat po premierze.

Tak, zawsze fajnie jest dostać nowy błyszczący, ale jeśli nie jesteś na spiczastym końcu spektrum, dostaniesz znacznie więcej za swoje pieniądze, kupując kilka lat.

Argenti Apparatus
2017-12-16 21:14:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jaka jest wycena dowolnego produktu? Istnieją trzy czynniki:

  1. Koszt opracowania i wyprodukowania przedmiotu oraz koszt marketingu i sieci sprzedaży.
  2. Popyt na przedmiot i to, co ludzie są skłonni zrobić zapłać
  3. Ilość, im więcej wyprodukowanych i sprzedanych sztuk, tym niższy koszt przedmiotu

Jeśli spojrzysz na to, co składa się na wykonanie ramy z włókna węglowego, zobaczysz, gdzie część kosztów pochodzi z tego, że wymaga pracy ludzkiej i jest trudna do zautomatyzowania.

Rowery nie są produktem masowym - w porównaniu do, powiedzmy, smartfonów lub laptopów.

L.Dutch - Reinstate Monica
2017-12-16 14:55:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Część ceny to zastosowane materiały, część to know-how w zakresie montażu, pozostała (dobra) część to marka. (Dlatego za Mercedesa płacisz o wiele więcej niż za Dacię)

Na samym końcu to nie motocykl sprawuje się lepiej niż zwykły, to twoje nogi.

Moje podejście do każdego odzież sportowa zawsze była pragmatyczna: „zacznij od niskiego biegu, a kiedy już naprawdę będziesz lepszy, popraw go”. W przypadku rowerów oznaczało to przejechanie moich pierwszych 15 tys. Km na niskim rowerze, którym nadal dojeżdżam do pracy. Ten sam rower był też moim „koniem” przez pierwsze dwa kolarskie wakacje, podjeżdżając i zjeżdżając po włoskich Appennini. Dzięki temu rowerowi mogłem wyprzedzać rowerzystów jadących na MTB 1 000 Euro z pełnym zawieszeniem na drogach utwardzonych (sic!) ”

Potem zdecydowałem, że warto przesiąść się na lepszy rower i przeniosłem się na nieco bardziej drogi rower (wtedy 900 euro).

W mieście, w którym mieszkałem, zanim był wykwalifikowany rzemieślnik, który był naprawdę dobry w ręcznej produkcji rowerów. Na jedną z jego prac można spokojnie wydać 12 tys. Euro lub nawet więcej. Osobiście nigdy nie postawiłbym tak dużo pieniędzy na coś, co nadal wymaga ruchu mojej nogi.

O ile osoba na MTB z pełnym zawieszeniem na utwardzonej drodze nie jest w wyjątkowo dobrej kondycji, łatwo ją wyprzedzić na jednobiegowym holenderskim rowerze.
@ojs, tak, zwłaszcza gdy mocno naciskają, ale dzięki rowerowi odbijają się ...
Nie jest to coś, czym bym się tak naprawdę chwalił, chyba że pokonam ich również w zjazdach terenowych.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...