Pytanie:
W jakim sensie hamulec typu dual pivot jest lepszy niż hamulec typu single-pivot?
Darth Egregious
2012-01-24 00:27:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W jaki sposób hamulec z podwójną osią jest lepszy od pojedynczego?

Czy chodzi o skok, przewagę mechaniczną, czy co?

Dwa odpowiedzi:
heltonbiker
2012-01-24 00:54:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Głównym punktem podwójnego obrotu jest przewaga mechaniczna. Ponieważ indywidualny punkt obrotu po każdej stronie hamulca jest zoptymalizowany pod kątem większej długości dźwigni, w efekcie nacisk klocków na felgę jest większy.

Ponadto, ponieważ czopy są sprytnie rozmieszczone (w moim opinia), otrzymujesz zwartą, lekką i mocną ogólną konstrukcję.

Minusem byłby prześwit na opony, co nie jest dużym problemem w rowerach szosowych. W rowerach górskich hamulce typu V zapewniają bardzo dobrą przewagę mechaniczną z bardzo dobrym prześwitem, ale mają mniej zwartą konstrukcję.

Ehryk
2012-04-05 17:30:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Innym powodem tego jest to, że odmiany z dwoma obrotami mają szansę na lepsze wycentrowanie się niż pojedyncze. Zmniejsza to tarcie z jednej strony na obręczy, a także przyczynia się do tego, że dobre rowery szosowe, które z nich korzystają, często używają hamulców z podwójnymi zaciskami obrotowymi.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...