Pytanie:
Odepchnij się lewą lub prawą nogą
Phillip Ngan
2014-11-10 11:49:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam zamiar nauczyć córkę korzystania z pedałów zatrzaskowych i zacząłem się zastanawiać, czy są jakieś zalety odpychania się od początku lewą czy prawą nogą. Czy jest jakaś różnica?

Aby dodać trochę kontekstu. Będzie głównie jeździć w grupie z grupą szkolną na rowerze szosowym po zamkniętych drogach. Żyjemy w kraju, w którym ruch uliczny odbywa się po lewej stronie drogi.

Edytuj: Dziękujemy za odpowiedzi. Kilka moich własnych przemyśleń to: 1) w lekkoatletyce istnieją odpowiedniki „braku dobrych odpowiedzi, cokolwiek wydaje się właściwe”. W przypadku bloków startowych sprintu prosty test to: rozluźnij się i popchnij osobę do przodu. Która noga jest wyprostowana w celu zatrzymania upadku, jest nogą tylną w bloku startowym. Fajnie jest mieć taki nieformalny test. 2) pochylenie drogi: nasze drogi mają rozsądne pochylenie i mam tendencję do stawiania stopy na dolnej stronie pochylenia: czy lepiej byłoby zeszlifować stopę po wyższej stronie pochylenia?, 3) jeśli większość grupy używa jednej nogi, czy lepiej byłoby zrobić to samo, aby wszyscy pochylili się w tym samym kierunku, gdy zatrzymujesz się na światłach itp.

Dziewięć odpowiedzi:
andy256
2014-11-10 12:52:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nauczyłem moją córkę korzystania z pedałów bez zatrzasków, zakładając rower na trenażer, kiedy oglądała telewizję. Mam jej pedały, które są płaskie po jednej stronie, a SPD po drugiej.

Losowe odstępy czasu, które nazwałbym „lewa noga w dół” lub „prawa noga w dół”, próbując zmierzyć czas najbardziej niewygodny moment. I jak wspomniałem w komentarzach, nigdy jej nie powiedziałem, że w końcu wszyscy upadają.

Kiedy poczuła się komfortowo z tymi ćwiczeniami, zaczęła jeździć po szosie na nowych pedałach. Czasami jeździła z płaskimi pedałami, ale szybko polubiła poczucie pewności wynikające ze świadomości, że stopy nie ześlizgną się z pedałów.

Po czterech latach nadal (jeszcze) nie upadła ze względu na pedały.

Odpowiadając na Twoje pytanie - nie ma znaczenia, którą nogą zwykle odbijają.

Ale ma znaczenie, aby nauczyli się zaczynać i zatrzymywać się na dowolnej nodze. Z moich obserwacji wynika, że ​​upadki pojawiają się, gdy kierowca „źle mierzy pedały”, gdy zatrzymuje się awaryjnie. Muszą być pewni w stanie odpiąć i zatrzymać się jedną nogą.

Edytuj - jeszcze raz dodatkowe punkty.

Aby powtórzyć mój poprzedni akapit w innym sposób: dla jej bezpieczeństwa ważne jest, aby mogła ruszać i zatrzymywać się dowolną stopą. Nie wszystkie przystanki są wstępnie zaplanowane. To nagłe zatrzymania, które prowadzą do upadków, podczas których jeździec zaplątał się, próbując wyciągnąć niewłaściwą stopę z pedału.

Podczas ruszania bardzo pomocne jest rozpoczęcie od dowolnej stopy. . To normalne, że masz ulubioną stopę i nie ma znaczenia, która to jest.

I jeśli większość grupy używa jednej nogi, czy lepiej byłoby zrobić to samo, aby wszyscy pochylili się w tym samym kierunku, gdy zatrzymujesz się na światłach itp.? Nie, IMHO skończyłeś - myśląc o tym w tym momencie. Podejrzewam, że myślisz, że ponieważ motocykle przechylają się, gdy są w bezruchu, wszyscy będą się chybotać lub skręcać w tym kierunku, gdy ruszają. Jeśli tak się dzieje, to sugeruję, że nie są gotowi do jazdy po szosie. W praktyce po prostu nie widzę, aby doświadczeni jeźdźcy (w tym moja córka) tak bardzo się chybotali. A stopień, w jakim się chwieją, wydaje się przypadkowy: członkowie grupy odpychają się w nieco innym czasie i wykonują pierwsze naciśnięcie pedału z różnym wysiłkiem. A kiedy się zatrzymają, grupa zwykle zatrzymuje się w przypadkowym układzie, w zależności od tego, jak bardzo się koncentrowali, do kogo zabierali, jakiej zmiany biegów próbowali wprowadzić itp., Itd.

Więc wniosek się nie zmienił: nie, nie ma znaczenia, która noga, ale ona też powinna być w stanie użyć.

Batman
2014-11-10 12:04:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak naprawdę nie ma różnicy, która ma znaczenie. Powinna użyć tego, co uzna za najwygodniejsze (zazwyczaj wycinanie mniej dominującej nogi). Zdarza mi się wycinać prawą nogę, mimo że w niektórych przypadkach jest ona dominująca, więc w niektórych przypadkach mogę położyć jedną stopę na krawężniku podczas jazdy na pedałach bez zatrzasków.

Najważniejsze jest, aby ćwiczyć pedały zatrzaskowe, dopóki nie opanuje tego przed wyruszeniem w drogę.

Jeszcze jedna uwaga - wiele osób mówi początkującym *, że wszyscy upadają, kiedy się uczą *. Staje się samospełniającą się przepowiednią ** Nie ** tego mów - to tylko zwiększa stres. Po prostu naucz naprawdę pozytywnych nawyków.
@andy256 - w 100% zgadzam się, że nie powinno się tego mówić, aby zapobiec samospełnianiu się bitu ... ale nadal spadną ... :). Powinna zwrócić uwagę na to, aby powiedzieć wszystkim w grupie, że nie ma jej w grupie. Może to być różnica między tym, że wyrzuci całą grupę w sposób „GoPro staje się wirusowy” i będzie różnicą między zdenerwowaniem kogoś a uzyskaniem wsparcia, gdy ... przepraszam ... jeśli ... pójdzie źle.
@mattnz Tak, zgadzam się z informacją grupy. Przypominam sobie teraz, że przyjąłem podejście, które doradziłem mojej córce. Nigdy nie miała upadku związanego z pedałami. Znane ostatnie słowa ...
Myślę, że ważne jest, aby móc odepchnąć się dowolną nogą.
Daniel R Hicks
2014-11-10 18:36:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jedną rzeczą, którą zauważyłem, jest to, że mam tendencję do opuszczania silniejszej (prawej) nogi. To pozostawia słabszą lewą nogę do wykonania pierwszego uderzenia. (W końcu) spróbuję poćwiczyć się w opuszczaniu lewej nogi, tak aby silniejsza noga wykonywała ruch.

Sam T
2014-11-11 03:17:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem w Wielkiej Brytanii, więc oczywiście jeżdżę po lewej stronie. Ogólnie odpinam się lewą stopą (dominuję prawostronnie), bo wtedy, kiedy zjeżdżam na pobocze, mogę postawić lewą (zewnętrzną) stopę na krawężniku / trawie / podobnym. To powiedziawszy, jednak czasami odpinam prawą, na przykład na pochyleniu.

Kontynuując moje rozumowanie jest następujące: moje jedyne dwa rodzaje transportu, gdy jestem w domu z uniwersytetu, to moje rower i mój motocykl. Kiedy zatrzymuję się na motocyklu, powinienem (prawie) zawsze opuścić lewą stopę, ponieważ prawą mam na tylnym hamulcu. W związku z tym jest dla mnie naturalne, że opuszczam lewą stopę, gdy się zatrzymuję.

Jeśli Twoja córka kiedykolwiek myśli o zakupie motocykla, bardzo polecam przyzwyczajenie się do odpinania po lewej stronie, aby zrobić to samo na motocyklu.

Mam nadzieję, że to pomoże! :)

alexsimmons
2014-11-11 11:55:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zawsze mógł nauczyć ją toru na stojąco. To bardzo przydatna umiejętność, zwłaszcza jeśli nauczysz się to robić z dowolną stopą do przodu. Ten rodzaj kontroli nad rowerem uratuje ją w pewnym momencie, gdy odpięcie nie jest praktyczne lub nie jest wystarczająco szybkim rozwiązaniem w niezręcznej sytuacji.

Najlepszym momentem na naukę takich umiejętności jest młody wiek. Na początek miej płaskie pedały, wystarczy lekko narastać do ćwiczeń. Fajnie jest próbować i się uczyć.

Rzadko odpinam odpinanie po zatrzymaniu, ale będę, jeśli uznam, że to konieczne. Jako rowerzysta po amputacji nie mogę łatwo odpiąć protezy i po prostu wolę śledzić stanięcie i nie zawracać sobie głowy odpinaniem. Sprawia, że ​​start jest o wiele szybszy.

W przeciwnym razie naucz się odpinać obie strony, prawdopodobnie będzie wolała jedną od drugiej. Jeśli nic więcej, to wyrównuje zużycie korka.

jonifen
2014-11-11 01:03:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lewą stopę opuszczam, gdy się zatrzymuję (na światłach itp.) - głównie dlatego, że mogę postawić stopę na krawężniku wyższym niż zwykła nawierzchnia drogi. po lewej stronie drogi (Wielka Brytania) - ludzie w krajach, w których jeżdżą po prawej stronie, mogą uznać, że prawa stopa jest lepsza.

Jak jednak powiedzieli ludzie, jest to przypadek Jej najlepsze.

Kiedy po raz pierwszy zacząłem używać zatrzasków, zauważyłem, że często zaczynam pedałować jedną stopą, ponieważ nie mogłem wystarczająco szybko wpiąć mojej lewej stopy z powrotem!

Kennah
2014-11-11 14:10:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeżdżę bez zatrzasku od ponad 2 lat. Dominująca prawa noga, odpinam prawą nogę, odpycham się prawą, ale obecnie rozważam zmianę na lewą.

Raz czy dwa, jadąc z sakwą po prawej stronie bagażnika, Zrzuciłem torbę z półki. Rozumowałem, że gdybym miał odpiąć lewą nogę i pozostawić prawą stopę przyciętą przez cały czas, to nie ryzykowałbym zrzucenia sakwy z bagażnika.

Przypuszczam, że w Wielkiej Brytanii większość rowerzyści noszą jedną sakwę po lewej stronie, aby tylne światła były lepiej widoczne dla kierowców. Z tego powodu myślę, że najlepiej odpiąć w lewo, jeśli jedzie się prawą stroną jezdni i odwrotnie. Jednak poza sakwami ​​nie mogę sobie wyobrazić żadnej przewagi jednej nad drugą.

Niebezpieczeństwo zmiany, o którym myślę, polega na tym, że w końcu przewrócę się, gdy zatrzymam się i zapomnę odpiąć po obu stronach.

Jahaziel
2014-11-11 21:33:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Większość odpowiedzi zgadza się, że nie ma jednej ostatecznej nogi, której należałoby użyć, i że rowerzysta powinien być w stanie przypinać i odpinać, zaczynając od dowolnej nogi.

Sugerowanie nieformalnego testu roweru : Poproś nowego kandydata, aby po prostu wykonał kilka startów i przystanków w zwykłych (bez klocków) butach i za każdym razem zwróć uwagę, która stopa jest preferowana w pedale, a która na ziemi. To jest naturalny wzorzec już w pamięci mięśniowej trenującego, więc tak powinno być podczas jazdy z blokami.

Moje ogólne zalecenia dotyczące nauki jazdy na korku to:

Ćwicz dużo wsiadania i zdejmowania z pedałów w bezruchu, jedną stopą na raz iw różnych pozycjach skoku pedału. (Zauważyłem, że łatwo jest odpiąć stopę, będąc w najwyższej części koła, ale wykonując skręt do wewnątrz, gdy w dolnej części wykonuję ruch na zewnątrz).

Inna odpowiedź przedstawia strategia z trenerem, którą uważam za świetną. Ale jeśli nie masz dostępu do trenera, polecam (i przećwicz sam) następujące ćwiczenie:

Ustaw się z rowerem pod framugą lub w wąskiej uliczce i trzymając ręce kierownicę i jedną stopę w knadze, spróbuj wpiąć drugą, odpiąć i powrócić na podłogę. Podczas tego ćwiczenia rower nie powinien jechać do przodu. Celem jest rozwinięcie lepszego poczucia równowagi i szybszych ruchów przycinania i odpinania.

Celem robienia tego w futrynie drzwi lub wąskiej uliczce jest to, że w przypadku upadku uzyskasz tylko mniejszy uderzenie w ramię zamiast pełnego upadku na ziemię (lub przynajmniej miej coś do przytrzymania).

Ćwiczenie można przećwiczyć w połowie: spróbuj zacisnąć się całkowicie, zanim pozwolisz ramieniu dotknąć ściany. Lub odwrotnie, po całkowitym przypięciu przytrzymaj dłoń na ścianie i szybko przesuń dłoń na kierownicę, a następnie odpnij.

Na koniec: wskazane jest, aby każdy rowerzysta próbujący korzystać z pedałów z zabezpieczeniem był biegły we wszystkich innych umiejętnościach potrzebnych do dojeżdżania do pracy, tj. znał zasady obowiązujące na lokalnych drogach i ścieżkach, wiedział, jak używać znaków, sygnałów i gestów rąk punktów zatrzymania i jest przyzwyczajony do ogólnego zachowania innych użytkowników trasy (pieszych, kierowców i innych rowerzystów) przed podjęciem próby użycia bloków. Ponadto jeździec powinien był wystarczająco ćwiczyć w kontrolowanym środowisku i być pewny mechanizmu pedału.

Squid
2016-05-29 12:36:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Odpiąć lewą stronę, ponieważ jeśli użyjesz prawej strony i ześlizgnie się, gdy jesteś w małym kółku, istnieje duże prawdopodobieństwo rozcięcia łydki. Widziałem to. Niezbyt ładne i wymaga szwów.

Cześć i zapraszam do rowerów.SE. Myślę, że to może być użyteczną odpowiedzią, jeśli możesz ją nieco rozszerzyć. Czy mógłbyś wyjaśnić, co masz na myśli mówiąc „odpiąć lewą stronę”?
Witamy w [bicycles.se] @Squid. Naciśnij przycisk edycji i rozszerz swoją odpowiedź, aby było jaśniejsze, co masz na myśli. Zajrzyj do [pomocy], aby uzyskać więcej informacji o tym, jak pisać dobre odpowiedzi.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...