Pytanie:
Kiedy moje klocki hamulcowe wymagają wymiany?
American Luke
2013-07-13 02:13:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam rower, który ma prawie dwa lata. Nadal ma oryginalne hamulce (hamulce z zaciskiem bocznym), które wydają się nadal działać. Są jednak zużyte i przez następne dwa tygodnie będę dużo jeździć na rowerze poza miastem.

Wydaje mi się, że wiem, jak wymienić klocki hamulcowe, ale nie wiem, czy zostało im jeszcze dużo życia, czy też zaraz jedzie. Czego powinienem szukać? Jak mogę stwierdzić, kiedy należy je wymienić?

Cóż, wymieniasz je, gdy są zużyte. Ważne jest, aby zrobić coś więcej niż tylko na nie spojrzeć. Zazwyczaj klocki zużywają się szybciej na końcu tylnym niż na przednim, więc musisz obserwować oba końce. Chcesz je wymienić, zanim wystąpi jakiekolwiek niebezpieczeństwo, że metalowy uchwyt zetknie się z obręczą. I oczywiście wymień je, jeśli wydają się rozpadać. Ale zestaw może z łatwością przetrwać 2 lata - mój ostatni zestaw trwał ponad 15 lat i 20 tysięcy mil. To zależy od tego, jak często używasz hamulców.
Jeden odpowiedź:
J-unior
2013-07-13 03:44:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na klockach hamulcowych muszą znajdować się przewody wskazujące na zużycie. Jeśli ich nie widzisz - czas wymienić klocki.

Oto przykład linii wskaźnika zużycia:

enter image description here

Well, the grooves aren't primarily wear indicator lines, they're there to help keep the rims clean, and there are a few odd pad styles that do not have them. But if you have them, by the time they're worn away the pads are nearing end of life. However, a pad can be worn out and still have the grooves (mostly) showing, due to uneven wear.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...