Pytanie:
Jaką torbę powinienem kupić najpierw do mojego roweru gravelowego?
april
2020-05-30 14:42:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kupiłem nowy rower i chciałbym wyposażyć go w torby, ponieważ w przyszłości planuję robić wycieczki rowerowe. W tej chwili jednak robię tylko jednodniowe wycieczki i chciałbym kupić torbę, która posłuży mi również jako plecak. Zasadniczo chciałbym, aby był wystarczająco duży, aby pomieścić kilka ubrań, kilka przekąsek, mój telefon i wszystko, czego potrzebuję w ciągu dnia. Chciałbym mieć również łatwy dostęp do tego wszystkiego. Na jakie torby mam patrzeć?

Myślałem o torbie na kierownicę i patrzyłem na nią. Ale wydaje mi się, że natknąłem się na trzy rodzaje toreb: 1. zwijane torby bez łatwego dostępu do zawartości 2. torby na akcesoria, które wydają się zbyt małe dla moich potrzeb 3. duże torby na kierownicę, które wydają się bardziej pasować do rowerów miejskich. Czy istnieje torba z uchwytem, ​​która mogłaby zaspokoić moje potrzeby? A może powinienem spojrzeć na inne rodzaje toreb?

Mój rower jest typu gravel / touring. Nie ma stelaża, ale myślę, że jest wyposażony we wszystkie możliwe punkty mocowania.

Jeśli to ma znaczenie, oto jego zdjęcie: Cinelli Hobootleg Interrail

Zamontuj tylny bagażnik i użyj zwykłej sakwy.
Podczas gdy ogólna terminologia dotycząca rowerów szutrowych ewoluuje, OP może mieć rower przygodowy, tj. Rower szutrowy z geometrią bardziej zbliżoną do końca spektrum MTB, prześwitem dla opon znacznie powyżej 40 mm 700c i wieloma mocowaniami ramy na butelki z wodą lub inne rzeczy. W przeciwieństwie do tego, niektórzy ludzie mogą używać terminu rower terenowy w odniesieniu do bardziej wytrzymałego, szosowego końca spektrum. Te prawdopodobnie miałyby prześwit na opony 40-45 mm 700c na maks., Geometrię bardziej przypominającą rower szosowy i mniej mocowań.
Dużym problemem związanym z torbą na kierownicę jest to, że często podskakuje, zwłaszcza jeśli jest załadowana cięższymi przedmiotami. Torba na kierownicę do telefonu i pasek energii jest zwykle w porządku, ale włożenie do niej ubrania spowoduje przeciążenie.
Na wypadek, gdyby to miało znaczenie, taki rower dostałem: https://ciclicorsa.com/shop/cinelli-hobootleg-interrail-complete-bicycle/. Chociaż ma prześwit na grube opony, te mam 35mm. Czuję, że może być bliżej roweru szosowego niż MTB.
Zwrócę uwagę, że ma otwory na bagażnik przedni i tylny.
Pięć odpowiedzi:
Vladimir F
2020-05-30 14:50:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przez jeden dzień często wystarczy Ci kieszenie z dżerseju i mała torba na siodło. Jeśli potrzebuję więcej, powinienem:

  1. zwiększyć torbę na siodło

i / lub

  1. dodaj kolejną małą torebkę nad górną rurą za nóżką.

enter image description here Photo Topeak

Na poważne tournee zostawiłbym duże sakwy, torby na kierownicę, torby trójkątne na ramę i tak dalej. Mogą być niezręczne, ale mają swoje miejsce, gdy musisz nosić dużo rzeczy.

Następną torbą, którą dodam, byłaby trójkątna torba z ramą, ale tylko wtedy, gdy jest to potrzebne. Nadal jest stabilny, zamocowany w ramie i nie porusza się.

enter image description here Zdjęcie Bikerumor

Widzę dużo toreb na kierownicę niesionych przez turystów na swoich rowerach hybrydowych, które są tu popularne, ale dla mnie psują właściwości jezdne roweru, z torbą trzeba walczyć podczas skręcania i mogą się poruszać podczas jazdy i tak dalej. Dla bardziej poważnego jeźdźca dodałbym je, gdy potrzebujesz więcej rzeczy, a nie na jednodniową jazdę.

Trójkątne torby ramy mogą przeszkadzać w nogach, tarcie może uszkodzić spodenki z lycry (jeśli są przedłużone) , więc dodałbym je również później, gdy potrzebowałem więcej miejsca.

Chociaż rowery szutrowe często są wyposażone w punkty mocowania bagażników / sakw, są one niepopularne w nowoczesnych rozwiązaniach do pakowania rowerów, w których preferowane jest noszenie wszystkiego w osi roweru (nie na bokach) i tylna torba jest zamontowana na sztycy.

Odkryłem, że torby z górnej rury zawsze będą się obracać na boki po pewnym czasie, często blokując kolano po tej stronie. Pasek na głowę też go nie zatrzymuje.
@Criggie Tak, może się zdarzyć. Mój jest dość mały, więc nie jest taki zły i można go łatwo przywrócić na swoje miejsce. Mam jedną z przezroczystą kieszenią u góry i czasami wkładam do niej telefon z aplikacją nawigacji satelitarnej lub kartkę papieru z planem podróży.
Nie rozważałem jeszcze torby z górnej tuby, to też może być opcja, dzięki!
Chris H
2020-05-30 15:06:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W przeciwieństwie do drugiej odpowiedzi proponuję pójść prosto po dużą, ale ściśliwą torbę na siodło. Mam największy backloader Topeak (15 litrów), ale zmniejszam go do około 1/3 tego na długie przejażdżki, kiedy chcę być samowystarczalny.

To ci się przyda, gdy będziesz dążyć do multi przejażdżki dzienne, będąc od razu użytecznymi. To także dobre miejsce do przewożenia rzeczy z punktu widzenia prowadzenia roweru i aerodynamiki.

Mała torba na toptube (po prostu używam tanich ebay) jest dobra na telefon i wszelkie przekąski, które chcesz, bez zatrzymywania się.

Właściwie to większa sakwa była pierwszą rzeczą, o której wspomniałem. Wyjaśniłem to bardziej wyraźnie.
@VladimirF powiedziałeś: „Przez jeden dzień często nie przeszkadzają ci kieszenie z dżerseju i mała torba na siodło”, a później zasugerowałeś zmianę na większą sakwę w przyszłości. Powiedziałem, że pomiń mały i idź prosto do dużego. Zmieniłeś odpowiedź, odkąd opublikowałem moją, uwzględniając również moją inną sugestię, ale nadal mówię, nie przejmuj się małą torbą na siodło
To nieprawda, większa torba na siodło i torba na górną rurkę za mostkiem były w mojej odpowiedzi od samego początku. To było w drugim zdaniu, które napisałem.
@VladimirF masz prawo o torbie górnej rury; Musiałem to przegapić. Nie sposób zaprzeczyć, że prowadziłeś z „dżersejową i małą sakwą”, a ja mówię: „duża sakwa od początku”. Twoja „pierwsza rzecz, o której wspomniałem” jest ewidentnie fałszywa; pierwszą rzeczą było i nadal jest to, z czym się nie zgadzam.
Inną opcją, którą rozważałem, była ściśliwa torba na siodło, ale nie byłem pewien, jak łatwo jest dotrzeć do wszystkich rzeczy, które będę w niej potrzebować.
Z pewnością możesz załadować kompresowalną sakwę w taki sposób, aby rzeczy, których potrzebujesz, były jak najbardziej dostępne. Na przykład, chyba że coś poszło bardzo źle lub temperatura znacznie spadła, nie muszę wyjmować więcej niż mogę odpocząć na siodełku, aby dostać wszystko, co chcę. Jeśli planujesz często chcieć mieć dostęp do kilku małych przedmiotów, to właśnie tutaj pojawia się torba na górną rurę.
Michael
2020-05-31 01:08:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

O ile wiem, torby na kierownicę są zwykle dość ciężkie, wpływają na prowadzenie i mogą być trudne do zamontowania na kierownicy roweru szosowego.

Staram się unikać dużych toreb, zamiast tego używam

  • Ubrania, które można łatwo schować w koszulce lub po prostu zwinąć. Ocieplacze na ręce, ocieplacze na nogi, opaska.
  • Odzież, która sprawdza się w różnych warunkach. Na przykład Castelli Gabba (krótki rękaw) z ocieplaczami na ramiona i nogawki jest wygodna od 4 ° C i deszczem do 20 ° C i słońcem.
  • Jeśli gdzieś jestem, zakładam T -Koszula i spodenki w trzeciej klatce na butelkę (włóż do odciętej butelki PET o pojemności 1,5 l).
  • alternatywnie kurtka (przeciwdeszczowa) również ładnie mieści się w trzeciej klatce na butelkę.
  • Mała sakwa na siodło lub worek na rurę górną na zapasową dętkę, pieniądze, klucze imbusowe i (opcjonalnie) mały zamek. W przeciwieństwie do większych toreb nie kołysze się i może pozostać na rowerze podczas normalnych przejażdżek treningowych.
  • Włóż przekąski do kieszeni koszulki lub przyklej je taśmą do górnej rury.

Jeśli potrzebujesz przewieźć więcej, bagażnik tylny waży 460 g lub mniej i jest najlepszym sposobem na transport dużych i ciężkich ładunków. Nawet jeśli chcesz przewieźć tylko ciepłą kurtkę, tylny bagażnik jest prawdopodobnie lepszy (obsługa, waga, nie blokuje koszy na butelki itp.) Niż torby na ramę lub torby na kierownicę.

Istnieją torby na kierownicę, które pasują do standardowych sztyc. Jednak nie sądzę, aby były przeznaczone do przenoszenia ciężkich ładunków, ponieważ, jak powiedzieliście ty i Criggie, może to wpłynąć na obsługę.
@WeiwenNg: Przynajmniej na moim przełajowym kole, myślę, że kable będą przeszkadzać.
Criggie
2020-05-30 16:29:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Próbowałem dopasować torbę na kierownicę do mojego wyścigowego roweru szosowego i stwierdziłem, że znacznie zmienia ona prowadzenie, nawet przy niewielkim obciążeniu. Zakłóciło to również starszy styl linek przerzutki, które przecinają tę przestrzeń (nie byłoby to problemem w przypadku bardziej nowoczesnych linek przerzutki pod taśmą lub wewnątrz kierownic).

Rowery szutrowe / turystyczne są zwykle dużo więcej "luzu" w konfiguracji front-endu, więc efekt powinien być mniejszy.

Przetestuj swoje torby i upewnij się, że można je zwrócić / wymienić, jeśli nie działają dla Ciebie. Czy możesz pożyczyć jakieś do testów?

Zrobiłem to samo. Nie stwierdziłem, że obsługa * znacząco * uległa zmianie, ale torba najwyraźniej chciała, aby zakręty były ostrzejsze. Wydaje mi się, że torba znajduje się przed osią kierownicy, a im bardziej stromo skręcasz kierownicę, tym większa siła wywiera na kierownicę. (Uwaga: nie jestem inżynierem) zmiana była zauważalna, ale uznałem ją za wykonalną. To powiedziawszy, nie byłem na żadnych stromych zjazdach.
To może być dobry pomysł, aby najpierw pożyczyć torby na test! Chociaż torba na kierownicę może być mniej niewygodna na moim rowerze, ponieważ ma nawet miejsce, które wydaje się być do niej przeznaczone.
@april innym jest tworzenie własnych toreb na ramę - potrzebują tkaniny, zamka błyskawicznego i zamków na rzep i nie są tak skomplikowane. Torba na drążek jest znacznie trudniejsza ze względu na wymagane wsparcie od ramy / zacisków.
Nathan Knutson
2020-05-31 05:12:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie ma ogólnej odpowiedzi na to pytanie, a powodem jest to, że torby na kierownicę są najlepsze pod wieloma względami, szczególnie na jednodniowe przejażdżki i lekkie wycieczki, ale zmieniają one prowadzenie roweru, podobnie jak wszystko, co stawia ciężar na widelcu lub kierownicy. Najlepiej sprawdzają się w rowerach, które mają zaprojektowaną dla nich geometrię przodu, a konkretnie niską liczbę szlaków.

To obszerny temat, ale prosty sposób myślenia o tym jest taki, że obciążenia przed osią skrętną spowalniają prowadzenie roweru. Niska liczba szlaków przyspiesza obsługę roweru. Połączenie niskiego przedniego końca z przednim obciążeniem pozwala uzyskać neutralne prowadzenie, umożliwia łatwe poprawki na zakrętach i jest łatwe w obsłudze, gdy jest zmęczony. Po rozładowaniu takie rowery są łatwe w zarządzaniu, ale trochę zręczne, a to jedyna rzeczywista wada tej koncepcji. Obciążenie z przodu roweru, które nie jest przeznaczone dla jednego z nich, może spowodować, że prowadzenie będzie powolne i pracochłonne do tego stopnia, że ​​sterowanie rowerem będzie trudne.

Dynamika konstrukcyjna polegająca na połączeniu obciążenia przedniego z niskim szlakiem w celu uzyskania neutralności Obsługa była dobrze rozumiana przez wielu konstruktorów ram i rowerzystów w połowie ubiegłego wieku, a potem zgubili się w pychy branży rowerowej. Tak naprawdę nigdy nie dotarł masowo do Ameryki Północnej. W ciągu ostatnich 20 lat przeżywał odrodzenie, ale niewiele firm z głównego nurtu jeszcze z nim coś zrobiło, a także nie przeniknęło jeszcze konwencjonalnego dogmatu rowerowego. Poniżej znajduje się mój rower, zestaw ramek Soma Grand Randonneur, o czym jest najbliższy standardowej ofercie. Mogę włożyć do torby 12 funtów lub 5,5 kg i nadal będzie ona prowadziła się jak rower szosowy.

Soma Grand Rando

Obciążenia za osią skrętną roweru powodują machanie ogonem i efekt psa i wymagają od rowerzysty dodatkowych działań w sterowaniu, aby utrzymać równowagę roweru. W przypadku konstrukcji, w której spodziewane jest tego rodzaju obciążenie, kąt główki ramy jest zwykle zmniejszony, tworząc dużą liczbę śladów. Nie zmniejsza to potrzeby korygowania ruchów kierownicy, ale sprawia, że ​​są one łatwiejsze do opanowania dla rowerzysty, spowalniając prowadzenie roweru. Wadą jest to, że masz wtedy rower, który prowadzi się wolno w każdych warunkach i taki, w którym kierowca musi zmagać się ze zwiększonym flopem kół.

Współczesne rowery szutrowe, terenowe i turystyczne z głównych firm praktycznie wszystkie są zgodne z tym drugim projektem. Mają przesunięcie widelca w zakresie 45-50mm i kąty główki ramy 70-72 °. Są średnim lub wysokim szlakiem. Chcą przewozić większość swojego ładunku w torbach ramowych, torbach do siedzenia i / lub sakwach. Spośród nich im niżej i bardziej centralnie można uzyskać środek ciężkości, tym lepiej będzie radził sobie rower. Nadal można używać mniejszej torby na kierownicę, ale najlepiej jest utrzymywać obciążenie poniżej 5 funtów lub 2,25 kg. Obsługa uderzeń będzie ograniczona przy tego rodzaju przednim obciążeniu i nadal wystarczy nosić często używane przedmioty na jednodniową przejażdżkę, takie jak telefon, klucze, mapa, przekąski, ocieplacze na ręce i nogi, lekka kurtka itp. Możesz użyć ramienia. pasek do zejścia z roweru. Być może uda się to trochę zauważyć w prowadzeniu roweru, ale nie warto szukać tych przedmiotów w mniej wygodnej torbie. Ta sama praktyczna zasada około 5 funtów w torbie na kierownicę jest również prawdziwa w przypadku konwencjonalnych rowerów szosowych z przesunięciem widelca 43-45 mm i główką ramy 72,5-73,5 °.

Istnieje argument, że na rowerze z geometrią głównego nurtu pudełka bento robią większość tego, co robią torby na kierownicę, nie wpływając w ten sam sposób na prowadzenie. To ważne, ale mają wady i zalety. Głównym minusem pudełek bento jest brak przezroczystej kieszeni na mapę, cecha uważana przez wielu za niezbędną.

Jeśli w plecaku dziennym masz na myśli, że chciałbyś móc zejść z roweru i mieć odpowiedni plecak do wędrówek, to jest to raczej zadanie składanej sakwy. Sakwy są niemodne z kilku dość ważnych powodów, z których najważniejszy to spadek wagi podstawowej ich bagażników i nieoptymalne rozmieszczenie ciężaru, ale są też w nich fajne rzeczy, a wymienialność plecaka jest jedną z nich.

Torba na zdjęciu znajduje się na stojaku. To nie jest „torba na kierownicę”.
@DanielRHicks Termin odnosi się do kilku różnych typów toreb. Tradycyjne torby na kierownicę do cykloturingu, takie jak Berthoud na zdjęciu, mają być wsparte na stojaku pod spodem i albo przez decaleur na górze, albo za pomocą pasków do kierownicy, do których ta torba ma mocowania, których nie widać. Na zdjęciu mocowanie poprzez decaleur, które nieco odchyla torbę, aby nie blokować dostępu do mieszkań. Są to rzeczywiście nazywane torebkami na kierownicę, chociaż różnią się od mniejszych, które mocuje się za pomocą pojedynczego wspornika lub pasków.
@NathanKnutson fajna odpowiedź, w szczególności wyjaśnienie, w jaki sposób torby na kierownicę wpływają na obsługę. Masz rację, że większość nowoczesnych rowerów szutrowych ma wysokie szlaki i dlatego nie współpracowałyby dobrze z dużymi obciążeniami z przodu.
Chodzi mi o to, że większość ludzi będzie interpretować „torbę na kierownicę” jako coś przypiętego do kierownicy. Takie torby są bardzo destabilizujące nawet w lekko wyboistych sytuacjach.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...