Pytanie:
Czy mój zawór Schradera jest zepsuty?
user23716
2015-12-08 08:34:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

(Próbowałem wyszukać to pytanie na forum, ale nie mogłem znaleźć pytania tego samego typu)

Witaj, próbowałem pompować przednią oponę, ale bezskutecznie. Z łatwością mógłbym pompować tylną oponę, ale nie przednią.

Front valve

Grainy picture of back valve but what's clear to me was that the valve was "extended"(I could see a longer section)

Zdjęcie przedniego zaworu u góry, Drugie zdjęcie to ziarnisty obraz tylnego zaworu, ale dla mnie jasne było, że zawór został „wysunięty” (widziałem dłuższą sekcję) Dzięki!

Gidday i witamy w SE Bicycles. Dziękuję za wyszukiwanie przed zapytaniem.
Dwa odpowiedzi:
Cerulean Fish
2015-12-08 09:57:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Twój zawór częściowo wsunął się w otwór w obręczy, gdzie wychodzi. Zwykle jest to średnio około 1-1 / 2 "poza otworem. Musisz sprawdzić korpus zaworu, aby zobaczyć, czy jest przecięty. Nie możesz założyć na niego pompy, ponieważ główny korpus zaworu jest zablokowany. Po pierwsze napraw pozycję korpusu zaworu, a następnie sprawdź ... Oto jak to naprawić:

  1. Spuść powietrze z opony około 90%.
  2. Chwyć oponę w miejscu, w którym styka się z obręczą i ściśnij razem z palcami. Zrób to dla obwodu koła. Chcesz, aby stopka opony w części najbliższej obręczy całkowicie zwolniła się.
  3. Teraz chwyć oponę w jedną rękę i a inny, ręce rozstawione na około stopę.
  4. Delikatnie złóż dłonie w przeciwnych kierunkach. Celem jest, aby przebita opona ślizgała się po feldze, prostując zawór. Nie potrzebujesz wiele około 1/2 "do 1".
  5. Palcami poruszaj zaworem do przodu i do tyłu, aby wyciągnął go całkowicie z otworu obręczy. Opcjonalnie użyj szczypiec, ale uważaj, aby nie zgnieść zaworu nakrętki. Jeśli pomoże to założyć korek zaworu do wyciągania i wyciągania.
  6. Oto twoja odpowiedź -> Po ustaleniu położenia zaworu możesz teraz wizualnie sprawdzić zawór. Jeśli widzisz nacięcia z boku korpusu zaworu, może to oznaczać, że zawór jest płaski, przez który będzie wyciekać powietrze.
  7. Napełnij oponę, uważając, aby stopka opony była założona, a dętka nie wybrzuszała się. obręczy.
  8. Jeśli zauważyłeś nacięcia w kroku 6, potrząśnij zaworem i upewnij się, że nie słychać ucieczki powietrza. Jeśli to zrobisz, zawór jest uszkodzony, wymień dętkę. Opcjonalnie: tutaj też działa trochę wody z mydłem. Przykryj korpus zaworu wodą z mydłem. Jeśli zauważysz wyciek bąbelków, to źle, wymień dętkę.

Zawsze dobrze jest utrzymywać ciśnienie w oponach. Zwróć na to większą uwagę, jeśli rower trochę siedział. Jeśli jeździsz przy niskim ciśnieniu, opona może ślizgać się na feldze, powodując stan zaworu. Powodzenia! : D

Dziękuję bardzo za odpowiedź! Udało mi się rozwiązać problem. I tak, jestem leniwy z utrzymywaniem odpowiedniego ciśnienia w oponach i myślę, że to spowodowało problem haha. Nauczyłem się mojej lekcji!
Gonzalo Escobar
2015-12-08 08:57:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zakładając, że problemem jest zablokowanie głowicy pompy na zaworze.

Twoja rura się przesunęła i zawór wygląda teraz na naprawdę krótki. Będziesz musiał całkowicie spuścić powietrze z dętki i przesunąć oponę, aby ustawić zawór do prostej pozycji. Pompa powinna bezproblemowo zablokować się na zaworze, gdy będzie wystarczająco daleko.

Inną wskazówką jest wciśnięcie kciuka na oponę za zaworem, aby utrzymać zawór na miejscu podczas zakładania pompki.
Dodanie talku / proszku do ciała do dętki przed włożeniem jej do opony może temu zapobiec. W tej chwili prawdopodobnie są trochę razem.
Cześć, dzięki za odpowiedź! W końcu się udało, dzięki!


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...